Haftasonu Kaçamağı: ULUDAĞ

Kısa bir kayak molası verdikten sonra yazılara devam edebiliriz..
Geçen hafta sonu arkadaşlarla 3 günlük bir kayak tatili yapıp geldik. Rotamız İstanbul'a gayet yakın olan Uludağ idi. Zaten çocukluğumdan beri neredeyse her sene gittiğimden 3 günlüğüne en kolay gidilecek yerdi bence. 
Tatilimizin ilk günü hava ne kadar muhteşemse, ikinci gün o kadar kötüydü.. Resmen hayatımda ilk defa Uludağ'da yağmur yağdığına tanık oldum ve bence berbat bir deneyimdi. Dağda yağmur mu yağarmış kış günü =) Neyse yine de büyük bir grupla gittiğimizden hiç sıkılmadık ve çok eğlendik diyebilirim. 
Oteli merak edenler için artık Uludağ'daki otellerin ilk zamanlardan kalanların neredeyse hepsi yenilense de eskimiş havasına son veremiyor. Biz Grand Yazıcı oteli tercih ettik. Otelin yemekleri de eskiye oranla kötüydü ama artık hepsi ticaret ötesine geçmiş durumda zaten.. 
Pistler derseniz eğer azcık ta olsa ben kayarım diyorsanız kesinlikle Beceren'in önündeki değil; uzun pistleri tercih etmenizi öneririm. Hem daha sakin hemde kaymaktan daha çok zevk alıyorsunuz. 
Peki ne yapmadan dönmeyelim derseniz; ilk sırada kayak var bence bir kere bile olsa kaymadan gelmeyin o özgürlüğü hissetmeniz gerekiyor, ikincisi Beceren Cafe'de piste karşı sıcak şarabınızı yudumlamanız tavsiyemdir. Eğer macera seviyoum derseniz bizim gibi gece kar motorlarıyla zirveye çıkabilirsiniz ki inanılmaz eğlenceliydi.. 
Peki bu postun modası nerde diyenlere;
Ben kayak için pantolon olarak North Face yada Rossignol tercih ediyorum. Her ikisini de götürdüm ne olur ne olmaz =) Eşim Salomon kardeşimse Rossignol tercih etti.
Montum Moncler kayak montunda en gerekli şey olan bol cebi var dolayısıyla inanılmaz rahat ve sıcak tutuyor ama eşim Columbia kardeşimse Iguana tercih etmişti bu sene, ve hepsi çok rahat ürünler bence.
Kulaklıklarım eski Burberry'den almıştım. Özellikle hava güzelse bere yerine kulaklık tercih ediyorum daha rahat geliyor bana..
Ben kask takmıyorum, ama kardeşim ve eşim sürat yapmayı sevdiklerinde gopro eşliğinde kaskla kayıyorlar. Sizde kask isterseniz kayak odalarından kiralayabileceğiniz gibi uygun fiyatla satın da alabilirsiniz. 
Otelde yada yürüyüş için dağda en çok tercih edilen botlar Moon Bootlar ama ben bu sene şehirde de rahatça giyebildiğim Michael Kors'larımı götürdüm.
Tamamen sizin zevkinize ve tarzınıza kalmış bence =)

Hiç yorum yok: