SNEAKERLAR ÖN PLANDA

Sneaker trendi moda dünyasında bir çok parçayı geride bırakarak en üst sıralara yerleşti bile. Tüm markalar bu trendi önde götürmek adına sürekli yeni modeller çıkararak karşımıza çıkıyor ve sokak modasında en çok tercih edilen olmaya çalışıyor.
Eskiden sadece eşofman ve kotlarla yakıştırdığımız sneakerlar artık takım elbiselerin, iş kıyafetlerinin hatta gece elbiselerinin bile altında. Bu trendi yakından takip edenlerin ve etmek isteyenler için gözde markalar ve modeller derlemeye çalıştım.. Tabiiki tüm markaların modellerini koymadım ama şu anda sokak modasında en çok tercih edilenlerde en üst sıradaki markalar şöyle;

GUCCI
Sneaker trendinde sürekli en üstlerde son bir kaç sezondur. Modelleri yok satıyor ve numara ya da bulmak oldukça zor.
BALENCIAGA
Trend rüzgarına geç başlamışta olsa şu anda en çok tercih edilenler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizde bir çok ünlü ismin tercihi oldu bile.
VALENTINO
Bu trendi en başta başlatanlardan diyebiliriz Valentino için. Her sezon kendini yenileyerek çıkardığı modellerle özellikle tarz yaratmak isteyenlerin gözdesi.
ALEXANDER MCQUEEN
Mcqueende bu rüzgarda kendine en üst sıralarda yer bulmuş görünüyor. Özellikle ülkemizdeki bir çok markada benzerlerini gördüğümüzü düşünürsek =)
GOLDEN GOOSE
Önceleri sadece klasik modelleri tercih edilirken yaptığı atakla şu anda sokak odasında üst sıralarda yerini almış bile.
SAINT LAURENT
Her sezon klasik sneakerlarla müşterilerinin gözdesi olan Saint Lauren yenilediği modellerle artık her kesime hitab eder hale gelmiş durumda.

Daha burada adını saymadığım onlarca marka var tabiiki ama zaten hepsini koysam sayfa yetmez ben sadece çok gözde olan, çok satılan modelleri ele almaya çalıştım.
Ama tabiikide Adidas (Stan Smith/Superstar), Nike ve New Balance'ın hakkı yenmez.. Ama şöylede bir fark var ki bu 3'üyle spor yapabilirken tukarıdakilerle yapamazsınız. =))


Hiç yorum yok: