Hermès FALL 2018 MENSWEAR

Hermès'in  3 gün önceki Fall 2018 Erkek giyim defilesi çok büyük ilgi gördü. Yeni teknoloji sayesinde oraya gidemesemde intagramdan canlı yayın olarak tüm defileyi izleme imkanım oldu. Dün de bir arkadaşımın mesaj atması ve blogunda neden erkek modası yok demesi üzerine izlediğim defileden karelerle 2018 Fall erkek modasına şöyle bir bakalım istedim.

Hermès defile alanı olarak 17. yüzyıldan kalmış eski bir Dominik manastırı seçmişti. Ortamın ahşap kokusu ve romantizmi sıcak şarap kokusuyla birleşince muhteşem bir ambiyans çıkmış ortaya.
İlk olarak gözümüze Hermès'in ikonlaşmış kaşmir kazakları çekse de kombin şeklinde kullanılan fındık rengi timsah parkası, kaşmir geniş pantolonları görülmeye değerdi.

Modellerin üzerine tam oturan ipek jakarlı takım elbiseleri ilk görenler için bile Hermès imzası taşıdığını anlaşılıyordu. Koleksiyonda hem günümüz modasında kıvılcım şeklinde parlayıp sönen modellerden esintiler olsada, Hermès'in ikonik ürünleriyle gelenekselliği de çok güzel yansıtıyordu. İçerisinde öyle parçalar varki alıp ömürlük her sezon kullanabilirsiniz..

O zaman şimdi hep birlikte bu efsanevi defileye bir göz atalım..

Hiç yorum yok: