GALİBA AŞIK OLDUM: THE PRADA MONOCHROME BAGİlk olarak Prada Cruise 2018 defilesi sırasında görmüştük ve sonunda piyasada.. İşte huzurlarınızda the Prada Monochrome Bag; Prada'nın diğer çantalarını geride bırakmaya aday görünüyor.
Zamansız çantalar yapmasıyla hayran olduğumuz Miuccia Prada İtalyan sofistikesini tamamen yansıtan; gelenekselle modernizmi muhteşem bir uyum içinde birleştirerek bir şaheser ortaya çıkarmış.
Prada dediğimiz zaman çoğumuzun aklına Saffiano Lux Tote gelirki, en sevdiğimiz ve gözde modelidir. Tabii ki bence yinede Saffiano'nun yeri doldurulamaz ama Monochrome'un Prada'nın bir sonraki ikonik modeli olup olamayacağını merak etmiyor değilim. Ama yinede bir ihtimal the Prada Monochrome Bag, Saffiano'nun yerini doldurabilir mi acaba...?

Tasarımına bakacak olursa the Prada Monochrome Bag, bir yandan Prada'nın çıkardığı diğer Tote'lara çok benziyor aslında. Ama sanki önceki çantaların hepsinin en iyi taraflarını alıp tamamen yepyeni bir çanta yaratmış gibiler.Mesela şekli, ikizkenar yamuk şekline dizayn edilmiş gövdesi en üstte kıvrımlı bir bitiş sergiliyor bu yönüyle Prada Esplanade Tote Bag'a çok benziyor.
Ama Prada diğer çantalarına imzası olan üçgen logo üzerine altın renkle logosunu yazarken, Monochrome Bag'da ise kendi rengine uyumlu sade Prada logosu var. Ve bence bu klasik logo yerine çok daha efsane bir görünüm katmış çantaya, logonun büyüklüğü de çok iyi ayarlanmış tam çanta boyutlarıyla orantılı.

Ve son olarak Monochrome Bag, bayanların ensevdiği tarzda hem el (~37 cm) hemde omuz (~ 85 cm) askılarıyla tamamlanarak efsaneleştirilmiş.
Çantanın iki yanındaki çıtçıtlar da çantanın iç hacmini genişletmek için birebir bir tasarım örneği.. Ayrıca ön kısmında bulunan altın renkte imza logolu geniş çanta aksesuarı da çantaya ayrı bir hava katıyor.
Her zaman çanta sektöründe en iyi delileri kullanmakla ünlenmiş olan Prada, yine bu çantasında da geleneğini bozmayarak efsane güzellikte bir sığır derisi kullanmış.
Son olarak merak edenler için ölçüleri 33.5 x 24 x 15 cm, ağırlığı ise 0.91 kg.
Bütün bu ayrıntılardan sonra benim fikrime gelecek olursak; bildiğiniz ilk görüşte aşk yaşıyorum kendisiyle =) Fiyatını (2.590$) duyduktan sonra hayal kırıklığına uğrasam da bu aşkımın coşkusunu engelleyemedi. Bence yeni sezonun ve daha bir çok göreceğimiz sezonun 'it bag' i olacak bir ürün!

Hiç yorum yok: